פרחי אורנית
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
073-7822082
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

איריס

 
האיריס נחשב לאחד הפרחים היפים ביותר בעולם כולו, וזאת בעיקר בזכות מבנהו המיוחד והרבגוניות של צבעיו. ממצאים ארכאולוגיים מעידים על כך, שהפרח המיוחד הזה שימש לקישוט כבר בימי מצרים העתיקה, שהוא השתלב באומנות העתיקה באסיה המזרחית ובאירופה, ועד היום הוא מהווה פרח גינה וקטיף פופולרי ביותר.
 

מקור שמו של הפרח

 
 
 
השם איריס מופיע לראשונה בכתבי המיתולוגיה היוונית, אולם לא כשמו של הפרח אלא כשמה של אלת הקשת בענן. ההשערה היא שהפרח נקרא על שמה של אלה זו, בזכות הצבעים הרבים שיש לשלל מיניו ולפעמים אפילו לאותו פרח עצמו.

דוברי העברית קוראים לפרח הרבה פעמים "אירוס" ולא "איריס", וזאת בגלל השם שמופיע במשנה. על פי קביעת הוועדה לשמות צמחי הבר שליד האקדמיה ללשון העברית, שני השמות קבילים.
 
 
 
איריס
 
 
 
 

שלל מינים וסוגים

 
האיריס מונה כ- 300 (!) מינים שונים, אותם אפשר למצוא בעיקר בחציו הצפוני של כדור הארץ. מדובר בפרחים שורדים היכולים לגדול גם במדבר וגם באזורים קרים, כאשר ייתכן שלאזור הגדילה יש השפעה על כך שכל אחד ממיני האירוס שונה בתכלית מחברו.

למרות זאת, יש דבר אחד שמשותף בין שלל המינים, והוא היופי הבלתי מעורער שלהם, יופי שגרם לכך שרבים מהם יתורבתו כצמחי נוי. יופיים מתבטא בפרח אופייני בעל שישה עלי עטיף – שלושה חיצוניים מופשלים ושלושה פנימיים זקופים. במרכז הפרח ישנו עמוד עלי המתפצל לשלושה סעיפים, שבכל אחד מהם אבקן אחד. מבנה זה נועד במיוחד למשיכת חרקים, התורמים מאוד להתרבותו הטבעית.
 
בפרחי אורנית תוכלו למצוא אירוסים ממגוון סוגים ובשלל צבעים, היכולים להפוך כל זר וכל סידור פרחים למושלמים.
למידע נוסף ולהזמנת משלוח פרחים בחולון חייגו 073-7822082 ונשמח לעמוד לשירותכם.