פרחי אורנית
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
073-7822082
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

דגשים לבחירת פרחים עבור זרי כלה

 
הזר של הכלה הוא אחד מהאלמנטים החשובים ביותר ביום החתונה. זה נכון שיש גם את השמלה, האיפור, התסרוקת, ועוד חלקים חשובים - אבל הזר הוא הרבה יותר מאשר פריט משלים. יש לזר הפרחים אף תפקיד חשוב מאד כאשר הכלה תזרוק אותו בסוף החתונה - וכמובן שהיא תצטלם לא מעט עם הזר, ולכן יש חשיבות עצומה למראה שלו - כי הוא יישאר בזיכרונכם לעד. אם כך, כיצד נבחר את הפרחים המתאימים עבור זרי כלה? יש כמובן כמה דגשים חשובים הנוגעים לסוג הפרחים, הצבע שלהם, הצורה והאורך שלהם, בכדי שתוכלי תמיד ליהנות מהתוצאה הסופית.
 

לבחור את הפרחים לפי המראה שלך

 
 
  • צבע הפרחים - כשאת רוצה לבחור את צבע הפרחים עבור זרי כלה, שימי לב קודם כל לצבע השמלה שלך. לרוב שמלת הלכה היא לבנה, אז כמובן יש לבחור בפרחים בצבע המתאים, כשלרוב מדובר על גוונים של לבן, אדום וורוד. מתי אפשר לבחור בצבעים אחרים? בעיקר אם צורת השמלה שלך היא מיוחדת ושונה. אם למשל את הולכת עם שמלה מנופחת ומקושטת במיוחד, אפשר בהחלט לבחור גם בצבעים נועזים יותר עבור הזר, כדי להדגיש את הייחודיות שלך. יש כלות שמצד שני הולכות עם שמלה שמרנית למדי, והן דווקא מעדיפות לבחור זר פרחים שישלב בין צבעים של שחור ולבן - כי לשילוב הנ"ל יש אפקט שמדגיש את השמרנות.
  • אורך הפרחים - האם כדאי לבחור זרי כלה עם פרחים ארוכים או קצרים? זה תלוי בעיקר במבנה הגוף שלך. מילת המפתח כאן היא איזון. לכלות נמוכות יחסית עדיף לבחור בפרחים ארוכים יותר שייצרו אפקט של גובה, ולכלות גבוהות עדיף לבחור בפרחים נמוכים יותר. עם זאת, אורך הפרחים איננו כלל של הרג ובל יעבור, ויש עוד אלמנטים שחשוב לשים לב אליהם.
  • גודל הפרחים - כשאת בוחרת פרחים עבור הזר, את שמה לב מיד שיש פרחים עם עלים גדולים במיוחד, וישנם פרחים קטנים יותר. אז במה כדאי לבחור? פרחים גדולים מתאימים עבור זרי כלה של כלות שהן בעצמם גדולות יחסית – בין אם מדובר על מבנה גוף חסון, היקף גדול באזור החזה, וכיו"ב. הפרחים הגדולים מאזנים את המראה הגדול של הגוף ויוצרים פרופורציה. פרחים קטנים עם זאת יתאימו כמובן לכלות קטנות ורזות יותר, כדי שהזר לא יכסה חצי מהגוף שלהן.
  • ומה עם החתן? - זה נכון שהחתן אמנם לא מחזיק את הזר, אבל קחי בחשבון שאת תצטלמי לא מעט עם הזר ועם בעלך, ולכן כדאי גם לשים לב שבוחרים זר בצבע, גודל ואורך שמתאים לחתן ולבגדים שהוא לובש. זר ענק עם פרחים ארוכים עלול להיראות מעט משונה ליד חתן נמוך ורזה, וכיו"ב גם במקרה ההפוך.
 

אז מה כדאי לזכור לסיום?

 
כדאי פשוט לזכור שזר לכלה זה לא משהו שאת צריכה לבחור ביום אחד וללא מחשבה. הקדישי את הזמן המתאים לבחירת הפרחים המושלמים, התייעצי עם אנשי המקצוע - ותגיעי לאיזון המושלם.