פרחי אורנית
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
073-7822082
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ורד

 
אוהבים זרי ורדים? רוצים לדעת קצת יותר על הפרח הקסום הזה? המומחים של פרחי אורנית ריכזו במיוחד בשבילכם כמה פרטים מעניינים על הוורדים.

ראשית כל, הוורדים הם צמחים נפוצים על פני כל כדור הארץ, כאשר היופי המיוחד של הפרחים שלהם הוביל לביות ולטיפוח שלהם כבר לפני אלפי שנים. הוורד האירופאי – מקורו למעשה בוורדים המבויתים של סין. עם השנים, הפרחים הללו זכו לקשט גנים של מלכים, והם טופחו במסירות רבה על ידי אנשי מקצוע מיוחדים. כיום ניתן לדבר על כמה זנים מרכזיים של הוורדים:
  • ורדים מסוג כלי התה – השיחים לרוב גבוהים, והפרחים גדולים אף הם. הקסם המיוחד של הפרחים הללו נעוץ לא רק במראה המדהים של הפרח, אלא בריח המופלא שלהם.
  • ורדים מקבוצת פוליאנטות – ורדים מסוג זה מתאפיינים בריבוי גדול של פרחים על גבי כל שיח, והם מצטיינים במגוון רחב במיוחד של צבעים.
 
 
 

מקור השם ורד

 
הכינוי ורד ניתן לפרח הזה בעקבות הופעתה של המילה הזו בתנ"ך ובמקורות יהודיים נוספים. נראה כי הוורד היה לחלק חשוב בכלכלה של העם היהודי בשלבים מוקדמים, והכינו ממנו מי ורדים ושמן ורדים – מוצרים שהיה להם שימוש רב ברפואה ובתעשיית הבישום.
 
 
 
זר ורדים
 
 
 
 

סמליות

 
הסמליות של הפרח הזה מושפעת במידה רבה מהצבע שלו.
  • ורד בצבע אדום – סמל לרומנטיקה ולתשוקה, נהוג לתת זרי ורדים אדומים לאהוב או לאהובה. ורד אדום היה גם לסמל של מפלגות סוציאל דמוקרטיות באירופה של המאה ה- 20.
  • ורד בצבע צהוב – זהו סמל של חברות, ידידות ושמחה. זר ורדים צהובים יתאים במיוחד כמתנה לידיד נפש ולחבר מאוד קרוב.
  • ורד בצבע לבן – פרחים לבנים בכלל, ובמיוחד ורדים, הם סמל לטוהר בתרבויות רבות. בשל כך ניתן לראות אותם בחגיגות מסוגים שונים – חתונות, אירועים לכבוד לידת ילדים ועוד. בנוסף, פרח זה יכול לסמל גם כבוד עמוק, ולכן מתאים במיוחד להרכיב זר עבור אימא או סבתא.

אצל פרחי אורנית תוכלו למצוא זרי ורדים רבים, שיתאימו לכבוד כל אירוע ולכל אדם.