פרחי אורנית
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
073-7822082
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

סידור זרי פרחים באגרטל

 
פרחים מוסיפים הרבה אור וצבע בכל מקום ומשמחים את כל מי שמקבל אותם. משלוח זרי פרחים הוא דבר פופולארי ומדובר למעשה במתנה קלאסית ומרגשת בו זמנית. אך כמו שכולנו יודעים, כל היופי הזה של הפרחים הוא לזמן מוגבל בלבד.
הפרחים לא מצליחים להחזיק מעמד יותר מידי ולמעשה לאחר ימים ספורים הם מתחילים להיות נבולים ושמוטים. אז לא נוכל לשנות את הטבע של הפרחים כי כל פרח, סופו לנבול. אך אנחנו בהחלט יכולים לתרום למען אורך החיים של הפרחים ולהעניק להם ולנו את הרעננות את הפריחה לצד הניחוחות המיוחדים שרק הפרחים מסוגלים להעניק.
 
זרי פרחים באגרטל
 

טיפים שיסייעו להאריך את חייהם של הפרחים:

 
 
ניקיון – לפני הכול, חשוב לדעת כי האגרטל אשר אליו מכניסים את הפרחים, חייב להיות אגרטל נקי. אגרטל משומש לא יעשה טוב לפרחים וזה הצעד הראשון שיוכל להוביל לנבילה מהירה של הפרחים. על כן, בטרם תכניסו את הפרחים אל תוך האגרטל, שטפו היטב את הכלי באמצעות מים חמים עם סבון. פעולה זו בהכרח תאריך את חייהם של הפרחים.

סוג האגרטל – כדאי לבחור באגרטל העשוי זכוכית ולא אגרטל שעשוי מתכת או אלומיניום. הזכוכית טובה יותר לפרחים. מעבר לזה, שימוש באגרטל העשוי זכוכית שקופה, יקל על המעקב אחר המצב של המים וכך יהיה קל יותר לבדוק האם המים נקיים.

מים – כדאי לדעת כי פרחים חתוכים לא ממש אוהבים מים קרים. הם מעדיפים מים פושרים. זה משפיע על אורך החיים שלהם. חשוב למלא את האגרטל רק עד רבע מגובהו של האגרטל ולהוסיף מעט סוכר שיזינו את הפרחים. מלבד הסוכר כדאי להוסיף גם שלוש טיפות אקונומיקה על מנת שהמים יישמרו צלולים ונקיים. האקונומיקה אינו מאפשר לחיידקים לפתח מושבות בתוך האגרטל.

פרחים – חשוב לדעת כי העלים אשר ממוקמים בתחתיתו של הגבעול מתחת לקו המים עשויים להפוך תוך זמן קצר לכר פורה לחיידקים. על כן חשוב להסיר את כל העלים הללו. מלבד זאת, חשוב מאוד לגזור בעדינות כל גבעול באמצעות מספריים, בצורה אלכסונית. חיתוך בזווית ישרה אינה טובה ואינה יעילה לפרח. החיתוך האלכסוני יסייע לגבעול לינוק את המים ואת הסוכר. חשוב לשים לב שלא מועכים את הגבעול תוך כדי גזירה.
חשוב לדעת. את הגזירה מבצעים בתוך מספר סנטימטרים של מים. זאת על מנת למנוע כניסה של בועות אוויר אל תוך הגבעול. דבר שעשוי להוביל לחסימת מעבר המים אל הצמח.

סידור הפרחים באגרטל – יש להכניס את הפרחים לאגרטל בזהירות ובעדינות. אין לדחוס את כל הפרחים בכוח לאגרטל שהוא לא בגודל המתאים. כאשר לכל פרח יהיה את מקומו הראוי, הוא יישאר במיטבו יותר זמן.

המיקום של האגרטל – חשוב למקם את האגרטל במקום מואר אך לא תחת שמש ישירה. השמש תאיץ את כמישת העלים והפרחים. ככל שהטמפרטורה סביב האגרטל תהיה נמוכה יותר, כך הפרחים יאריכו ימים יותר.

טיפול שוטף בזר הפרחים - זרי פרחים שמטופלים נכון, הם זרים מהם ניתן ליהנות לאורך זמן. כאשר אנחנו מדברים על טיפול שוטף, אנחנו מתכוונים בעיקר להחלפת המים באגרטל. אך החלפת המים צריכה לכלול גם התייחסות לפרחים נבולים או עלים כמושים. יש להסיר אותם על מנת שהם לא ישפיעו על שאר הצמחייה באגרטל. זאת בגלל גז האתילן הנפלט מהצמחייה הנבולה והיא מאיצה את תהליך הכמישה של הפרחים החיים.

יש לזכור כמובן להוסיף סוכר ואקונומיקה למים החדשים על מנת לשמר טוב יותר את הפרחים. עם טיפול נכון, הפרחים יעניקו מיופיים ורעננותם לזמן ארוך יותר.

עכשיו כל מה שנותר זה להזמין זר פרחים